KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13601098

nr 1360 1098

Gideon Börje

(1891-1965), Sverige

Oljemålning, "Den gamla gården". Signerad. Olja på duk, 64x81cm

Kondition: dukskada

Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 16 november 2020
kl 18:23:48

16/11 15:17:53 1      Vinnande bud

Gideon Börje

Läs mer om Gideon Börje